Jak Otrzymać Świadomość Duchowej Miłości

To, że On Sam objawia się na tym świecie w formie Swojego imienia, jest Jego Łaską. W Duchowej przestrzeni On i Jego imiona są absolutnym synonimem i u tych, którzy mogą to nasycenie przeżyć, powstaje w sercach duchowa-miłość.

Jedyną przeszkodą blokującą dopuszczenie świadomości-duchowej-miłości do twojego umysłu jest nagromadzenie negatywnych, głównie Duchowych przewinień z obecnego życia i przeszłych egzystencji.

Jeśli serce devotee jest połączone z Mistrzem, którego umysł i serce są zjednoczone z Radha-Kryszna, uczeń otrzymuje od Mistrza Łaskę eliminującą jego Duchowe grzechy w stopniu współmiernym do oddania. U devotee zaczyna budzić się uczucie pokrewieństwa z Radha-Kryszna i emocjonalne przeżywanie chiant oraz odczuwanie uroku Ich imion. Tak dokonuje się postęp.

'Pokrewieństwo' można odczuć dopiero po otrzymaniu przekazu łączącego dewoti z Mistrzem. Nie ma żadnej metody na stworzenie rodzinnej przynależności do Radha-Kryszny, ponieważ jest to efekt łaski Mistrza, a nie czynności oddanego.

Egoistyczni ludzie, aby stać się dobrymi, muszą przestrzegać praw etycznych i społecznych. Dobrzy ludzie, aby zbudować świadomość Duchowej-miłości, muszą przestrzegać praw Duchowych. Osobowość, która przekroczyła bariery tych świadomości jest kompletnie i całkowicie zagubiona w Krishn-miłości i naturalnie (bezwiednie) egzystuje poza granicami tych dyscyplin.

Mistrz prowadzi zwyczajny tryb życia. Nie należy do żadnej religii, która wyznaczałaby mu drogę. Żyje według własnej woli. Dewoti w zależności od stopnia swego oddania, zawsze może odczuć Duchowość Guru w formie przeżycia 'pokrewieństwa z Radha-Kryszna'.

Czasami ludzie pytają się o moją Duchową osobowość. Ja nie wiem dokładnie, w jaki sposób mam im odpowiedzieć, ponieważ oceniając siebie, nie pretenduję do tego, aby nazywać się wielkim Mistrzem. Czuję się wiecznym devoti Radha. Moje serce i dusza należą do mojego Mistrza, Radha-Kryszna i Duchowego Vrindaban. Troszczę się o moich dewotis, ponieważ są mi oddani i pomagam im zbudować świadomość duchowej-miłości.