Inicjacja i Łaska

Nasza inicjacja, jest głównie wewnętrzna. Osoba pragnąca otrzymać inicjację musi regularnie uczęszczać na nasze cotygodniowe spotkania w naszym centrum tak długo, aż poczuje, iż jej umysł jest spokojny i zaufa drodze świadomości-duchowej-miłości, wierząc, że Radha-Krishn są jej Duchowym Ukochanym. Kiedy człowiek taki poczuje się gotowy, składa sobie wewnętrzne przyrzeczenie i otrzymuje od nas kasetę z nabożnym cziant i wyjaśnienie procesu nabożeństwa. W miarę wzrostu oddania, dewoti otrzymuje dalsze instrukcje.

Skutek naszych spotkań jest widoczny. Od pierwszego momentu poczujesz się spokojniejszy. Twoje serce natychmiast rozpozna moc Duchowej-miłości. Ono ciągle tęskni za Bożą-miłością. To tylko umysł, zdezorientowany przywiązaniem do różnych koncepcji, będących rezultatem materialnych fascynacji, potrzebuje dodatkowego czasu dla zaakceptowania prawdy.

Kiedy rozpoczniesz praktykowanie 'pamięci' i medytacji z naszym chiant, serce zacznie ci się otwierać i strumień energii duchowej-miłości przeniknie całe twoje ciało, przynosząc zadowolenie, satysfakcję i pewność w życiu.

Świadomość jest tylko częścią twojego umysłu, który posiada w sobie wiele różnych sekcji i poziomów. Piękno przynależności-do-Krishn i świadomość-duchowej-miłosci polega na tym, ze w jednakowym stopniu oddziaływuje ona i oczyszcza wszystkie poziomy umysłu. W ten to sposób twoja subtelna świadomość-duchowej-miłości zostaje zachowana w pamięci nawet podczas snu. Jej zalety powodują, że droga świadomości-duchowej-miłości nie ma sobie równych.

"Bhao" jest emocjonalnym uczuciem miłości do Radha-Kryszna, kiedy dewoti czuje, że jego dusza jest naprawdę z Nimi spokrewniona. Bhao buduje pewność w Duchowego-ukochanego i oddany adoruje Go bardziej i bardziej. Takie "bhao" jest największym atutem dewoti. Nie może być ono osiągnięte poprzez medytacje, jogę, lub religijne praktyki, ponieważ jest ono podarunkiem od Mistrza i powinno być starannie chronione.

Praktyczny proces drogi świadomości-duchowej-miłości może być przedstawiony następująco: oddanie i służba, tęsknota za objawieniem Radha-Kryszna w tym życiu, wyeliminowanie materialnych i intelektualnych słabości.

Oddanie i służba powinny być praktykowane według podanych Instrukcji. 'Służba' oczyszcza serce, powiększa uczucie oddania i przyciąga osobistą uwagę twojego Duchowego przewodnika. 'Oddanie' buduje pewność osiągnięcia Radha-Krishn. Na pewnym poziomie, oddanie przyjmuje specyficzną formę służby.

Jeśli mnie będziesz pamiętał, znajdziesz mnie przy tobie i to jest najlepsza droga do otrzymania mojego błogosławieństwa. Lecz jeśli zatracisz się w służbie dla mnie i będziesz wykonywał podane instrukcje, staniesz się dla mnie kimś specjalnym i twoja niczego nie wymagająca służba każe mi myśleć o tobie z większą miłością.