Historia

W roku 1984 filozofia Świadomości Duchowej Miłości została po raz pierwszy objawiona w Polsce.

21 lutego 1991 r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Świadomości Duchowej Miłości w Polsce, a trzy lata później organizacja pozyskała swoją siedzibę przy ul. Basztowej w Krakowie, gdzie mieściło się centrum, będące miejscem spotkań wyznawców do listopada 2006.

W sierpniu 2006 został zakupiony dom w Brzegach pod Krakowem, który od grudnia tego roku stał się oficjalną siedzibą Stowarzyszenia.

W 2008 organizacja otrzymała nową nazwę 'Radha Govind Society of Poland', a dom w którym zamieszkali członkowie organizacji, uzyskał status ashram.

W 2015 r. została zakupiona działka (32 ary) obok ashram, na której planowana jest budowa Świątyni i Centrum Jogi pod nazwą „Radha Govind Bhakti Yog Mandir”.

6 września 2015 r odbyła się Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę, w której uczestniczyli przedstawiciele społeczności Indyjskiej z I sekretarzem Ambasady Indii w Polsce Mr G. R. Meena, przedstawiciele władz samorządowych oraz goście z Indii, USA, Anglii. Fundatorem i inspiratorem tego przedsięwzięcia jest dr Mark J. Pasula.

23 września 2015 r została zarejestrowana Fundacja Radha Govind, której głównym celem jest organizowanie i finansowanie działań zmierzających do realizacji budowy świątyni.

Zostały zakończone prace nad projektem Świątyni i uzyskane pozwolenia na budowę.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac przy budowie fundamentu to grudzień 2016 r. a w następnym roku planowane jest wybudowanie i oddanie budynku w stanie surowym.