Historia

W roku 1984 filozofia Świadomości Duchowej Miłości została po raz pierwszy objawiona w Polsce.

21 lutego 1991 r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Świadomości Duchowej Miłości w Polsce, a trzy lata później organizacja pozyskała swoją siedzibę przy ul. Basztowej w Krakowie, gdzie mieściło się centrum, będące miejscem spotkań wyznawców do listopada 2006.

W sierpniu 2006 r. został zakupiony dom w Brzegach pod Krakowem, który od grudnia tego roku stał się oficjalną siedzibą Stowarzyszenia.

W 2008 r. organizacja otrzymała nową nazwę 'Radha Govind Society of Poland', a dom w którym zamieszkali członkowie organizacji, uzyskał status ashram.

W 2015 r. obok ashram zakupiona została działka (32 ary) pod budowę Świątyni i Centrum Jogi pod nazwą „Radha Govind Bhakti Yog Mandir”.

6 września 2015 r. odbyła się Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego, w której uczestniczyli przedstawiciele społeczności indyjskiej z I sekretarzem Ambasady Indii w Polsce, p. G. R. Meena, na czele; przedstawiciele władz samorządowych oraz goście z Indii, USA i z Anglii. Fundatorem i inspiratorem tego przedsięwzięcia jest dr Mark J. Pasula.

23 września 2015 r. została zarejestrowana Fundacja Radha Govind, której głównym celem jest organizowanie i finansowanie działań zmierzających do realizacji budowy świątyni.

17 listopada 2016 r. Starosta Wielicki udzielił pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Wkrótce potem rozpoczęły się prace budowlane.

14 września 2021 r. budynek został formalnie oddany do użytkowania. Trwają prace wykończeniowe.

1 i 2 października 2022 r. Świątynia Radha Govind Bhakti Yog Mandir została uroczyście otwarta. W obchodach wzieli udział Ambasador Indii Nagma Mohamed Mallick, burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka dr Artur Kozioł, nauczyciele JKP, przedstawiciele społeczności indyskiej i setki gości z Poslki i zagranicy.