Aktualności i artykuły

Kim jesteśmy? Jaki jest cel naszej egzystencji? Dyskusja.

Jeśli masz pytania na które poszukujesz odpowiedzi, Radha Govind Society of Poland zaprasza Cię na serię dyskusji, które odbędą się w świątyni Radha Govind Bhakti Yog Mandir w Brzegach koło Krakowa.

Tematy dyskusji:

  • Kim jesteśmy?
  • Jaki jest cel naszej egzystencji?
  • Poprawne zrozumienie jogi.
  • Różnice między egzystencją fizyczną a egzystencją duchową.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 25 Marca 2023 o godzinie 15:00.

Jagadguruttam Divas

14 stycznia 1957 roku Sri Kripalu Ji Maharaj został proklamowany 5-tym Jagadguru naszych czasów. "Guru", znaczy "Duchowy Nauczyciel”, a "jagat" - "cały świat", czyli Jagadguruttam znaczy “Duchowy Nauczyciel całego świata”.
W rocznicę tego wydarzenia będziemy uczestniczyć w uroczystym satsang, poświęconym naszemu Jagadguru Shree Kripalu Ji Maharaj.
Zapraszamy w niedzielę 15 stycznia br. na godz. 11.00

Wesołych Świąt

Zapraszamy do świątyni na Spotkania w czasie Świąt Bożego Narodzenia:

niedziela: W programie: modlitwa, śpiew, wykład Shree Kripalu JI ( tłumaczony na jęz. angielski) „Engage your mind in God”, Arti i Homage, Prashad (drobny poczęstunek)

poniedziałek: W programie: modlitwa, śpiew, wykład Shree Kripalu JI ( tłumaczony na jęz. angielski) „Three Great Fortunes of a Soul”, Arti i Homage, Prashad (drobny poczęstunek)

Spotkania odbywają się w godz. 11.00 - do 12.15

Spotkania

Zapraszamy do świątyni na spotkania z graniem i śpiewaniem KRISHNA BHAJAN. Są to utwory śpiewane przez Shree Kripalu Ji Maharaj lub w Jego obecności, które opiewają piękno i urok Shree Krishna i Jego Ukochanej Shree Radhy. Śpiew i medytacja zbliżają nas do naszych wielbionych Radha Krishna.
Spotkania odbywają się w soboty (godz. 16.00 - do 18.00)

Zaproszenie na celebrację Diwali 2022

Radha Govind Society of Poland zaprasza na celebrację Diwali i Chappan Bhog Darshan.

Program:
15:00 - Satsang & Chanting
16:00 - Chappan Bhog Darshan & Aarti
17:00 - 108 Diya Lightning & Ognie sztuczne

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zgłosić się na ochotnika do przygotowania i wniesienia wkładu w niektóre artykuły chappan bhog, potrzebujemy również wolontariuszy do robienia rangoli.
Z niecierpliwością czekamy aby świętować z wami tą wyjątkową okazję!

Ceremonia Otwarcia Radha Govind Bhakti Yog Mandir

1 i 2 października świętowaliśmy Otwarcie świątyni Radha Govind Bhakti Yog Mandir. W pierwszym dniu Celebrację otworzyła procesja Kalash Yatra, która przeszła od Ashram, wokół świątyni do wejścia, po czym nastąpiło obmywanie schodów i posadzki świątyni.
Na zewnątrz, w ogrodzie, – Pandit, Laxman Das Kandel odprawiał rytuał Havan (ceremonia ognia),w którym wszyscy z nabożeństwem uczestniczyli.

ZAPROSZENIE

Dzięki łasce i inspiracji Jagadguru Shri Kripalu Ji Maharaj
ceremonia inauguracji nowo wybudowanej hinduskiej świątyni

Radha Govind Bhakti Yog Mandir

odbędzie się w Brzegach koło Krakowa, 1 i 2 października 2022.
Świątynia jest dedykowana promowaniu kultury, zwyczajów i tradycji hinduskiej oraz zaznajamianiu z oryginalną filozofią wedyjską.

Strony