Publikacje

Książki

Objawienie Boga (The Vision of the Godhead)
Książka w skondensowany sposób daje wskazówki dla zainteresowanych Filozofią Bożą. Przedstawia ona w prosty sposób praktyczne cechy świata fizycznego i świata duchowego. Wyjaśnia drogę do Boga wolną od przeszkód i problemów. Poniższe fakty przenoszą zainteresowanego do wnętrza własnej Duchowej osobowości tęskniącej za znalezieniem swojego Duchowego Ukochanego.
Książka dostępna on-line.
Publikację tą można także nabyć w siedzibie Stowarzyszenia.

 

 

Wykłady

 

Czym jest Miłość (część 2)

Wykład Shree Kripaluji Maharaj wygłoszony w Trinidadzie 30 maja 2007

Powiedziane miałeś, że prawdziwą Miłość posiadają w sobie tylko Bóg i Święci. Te obie osobowości znane są jako Premaspad. Są to skarby Miłości. Przywiązanie umysłu do Boga i Świętych oczyszcza nasz umysł. Kiedy umysł jest czysty, Guru dzięki Svaroop Shakti przekazuje duszy duchową energię Boga i daje jej duchową Miłość. Taka jest definicja prawdziwej Miłości.

 

Czym jest Miłość (część 1)

Wykład Shree Kripaluji Maharaj wygłoszony w Trinidadzie 29 maja 2007

Być może słyszałeś słowo „Prem”, Miłość. Słowo „Prem” jest często na tym świecie wymawiane. Mówimy je zwracając się do naszej matki, ojca, siostry, żony męża, sąsiadów i przyjaciół. Słowem tym zwracamy się nawet ku martwym przedmiotom, takich jak dom, pieniądze i dobra materialne. Słowo „Prem” wymawiamy wszędzie. Po polsku nazywa się to „Miłość”.

 

Bóg, Dusza, Wszechświat

Wykład Shree Kripaluji Maharaj wygłoszony w Radha Madhav Dham 29 kwietnia 2007

My mamy w zasadzie tylko jedno nurtujące nas pytanie: w jaki sposób możemy zaspokoić nasze pragnienia? To jest jedno, i tylko jedno pytanie, na które musimy znaleźć odpowiedź. I pomimo nieskończonej ilości egzystencji w ludzkiej formie, odpowiedzi na to pytanie nie mamy. Czyż nie jest to zadziwiające? W jaki sposób możemy się tego dowiedzieć?