Ceremonia Otwarcia Radha Govind Bhakti Yog Mandir

1 i 2 października świętowaliśmy Otwarcie świątyni Radha Govind Bhakti Yog Mandir. W pierwszym dniu Celebrację otworzyła procesja Kalash Yatra, która przeszła od Ashram, wokół świątyni do wejścia, po czym nastąpiło obmywanie schodów i posadzki świątyni.
Na zewnątrz, w ogrodzie, – Pandit, Laxman Das Kandel odprawiał rytuał Havan (ceremonia ognia),w którym wszyscy z nabożeństwem uczestniczyli.
Poświęcone Murtis zostały wprowadzone do świątyni i ustawione na ołtarzu. Po udekorowaniu Posągów girlandami z róż, zostały wykonane Arti przez Fundatora dr. Marka Pasulę, Swami Maheshvaranand oraz Sushree Gopeshwari Devi do Shri KripaluJi, Bhagvan Ram i Sita oraz Radha Kriszna. Po obejrzeniu filmów o Shree MaharajJi, chianting prowadzili Swami Maheshvaranand oraz Gopesvari Devi.
Dzień zakończył się lunchem w ogrodzie Ashram.
W niedzielę 2-go października uczestniczyliśmy w oficjalnym Otwarciu Świątyni. Przybyli zaproszeni goście: Ambasador Indii Nagma Malik, władze samorządowe reprezentował Burmistrz MiG Wieliczka Artur Kozioł. Po wystąpieniach przedstawicieli społeczności hinduskiej zabrali głos przedstawiciele grup wyznaniowych, Uniwersytet Brahma Kumaris, buddyjski ZEN oraz Stowarzyszenie Kriya Yoga Polska.
Wszyscy w swoich wystąpieniach przekazali serdeczne słowa i zadowolenie z otwarcia i oddania do użytku Radha Govind Bhakti Yog Mandir.
Po lunchu oglądaliśmy występy grup Natiyalaja i Natarang w klasycznym tańcu hinduskim.

Galeria