Oddanie

Opierając się na własnym intelekcie, dusza nigdy nie rozpozna Świętego. Duchowa moc Świętego nie może być rozpoznana w Jego fizycznym zachowaniu. Można ją natomiast dostrzec dzięki oddaniu serca, kiedy człowiek całkowicie wierząc, połączy z Mistrzem swój umysł.

Oddanie jest bezwzględnym poświęceniem serca i umysłu w celu służby Mistrzowi. Potwierdza ono jedność z umysłem Mistrza i staje się kanałem nabożnych przeżyć w drodze do Duchowej-miłości.

Przeszłość minęła, przyszłość jest niepewna. Ta chwila jest twoja. Użyj jej do połączenia się z Duchową-miłością zanim będzie za późno.

Duchowa-miłość (Kryszna) może być osiągnięta jedynie wówczas gdy fizycznie istniejesz jako człowiek. To jest jedyna szansa za którą dusza twoja tęskniła przez miliony lat. To życie jest bezcenne. Nie zmarnuj go na złudzenia, marzenia i fizyczne podniety. Doświadcz miłosnej błogości Kryszny, wchodząc na drogę świadomości-duchowej-miłości.

Bhartrihari, król Indii, był zakochany w swojej żonie, królowej. Pewnego dnia odkrył, że żona pożąda służącego, który z kolei kocha inną kobietę. Ten przypadek otworzył mu oczy i król szybko odwrócił się od zwodniczych, emocjonalnych erotycznych wizji i od tego momentu resztę swego życia poświęcił Najwyższej Osobie Boga.