Duchowa-Miłość i Świadomość-Duchowej-Miłości

Najwyższa Osoba Boga, to nic innego jak 'Miłość' i 'Łaska'. Łaskawie objawiła nam takie Pisma Święte, jak Vedy, przedstawiła Bhagwatam, który pokazuje nam drogę świadomości-duchowej-miłości. Pisma te istnieją w swojej pierwotnej formie przez cały czas istnienia naszej Planety.

"Bhakti-revenam darshayati..." cytat z Ved zapewnia, że jedynie świadomość-duchowej-miłości sprowadzić może Duchową wizję, wiedzę i jedność z Radha-Kryszna. Jest to droga niezwykłych możliwości.

Erotyczne przeżycia pociągają za sobą pożądania, które wcześniej czy później kończą się rozczarowaniem. Piękna rzecz nie istnieje w nieskończoność. Płowieje, gaśnie i powoli zanika. Wzajemne związki nie są pewne, ponieważ każdy człowiek ciągle się zmienia. Co w takim razie jest dobre na tym świecie? Mimo wszystko ludzie myślą, że świat jest piękny. Powodem błędnego toku myślenia jest fakt, że świadomość tych ludzi uformowana jest według 'błędnego intelektu'. Iluzję stwarza twoja 'ciągła wewnętrzna rozterka i niezadowolenie', które w momencie zmiany sytuacji, daje ci uczucie przyjemności. Własne 'przywiązanie' do bliskiego człowieka pobudza miłość, a pożądanie stwarza sytuację atrakcyjną i pociągającą. W ten sposób intelekt tworzy iluzję, którą ludzie żyją pełni nadziei, lecz nic nie znajdują.

Nikt nie może ci pomóc wybrnąć z tego intelektualnego błędu. Ty sam musisz to zrozumieć. W codziennej sytuacji jest to tak oczywiste, że właściwie nie potrzebujesz dodatkowych dowodów. Sam we własnym życiu byłeś świadkiem wielu niepowodzeń.

Łatwo możesz zrozumieć swój brak nadziei i niepewność, jeśli tylko głęboko i obiektywnie przeanalizujesz tę sytuację. Od tej chwili twój umysł rozpocznie poszukiwania czegoś stałego i pewnego, a tym może być tylko Boża miłość.

Jego Miłość jest tak wspaniała, że przekracza wszelkie granice uczuć i wyobraźni. Możesz ją łatwo osiągnąć, jeśli będziesz szedł drogą świadomości-duchowej-miłości.

Nawet całkowicie poświęcając samego siebie, nikt nie jest w stanie uszczęśliwić drugiego człowieka na zawsze. Ale można w pełni zadowolić Kryszne, dojść do Niego, być kimś najbardziej przez Niego kochanym, być zjednoczonym z Jego ukochanymi i przez wieczność bawić się z Radha-Kryszna w Duchowym Vrindaban.

Jego dobroć nie ma sobie równych, Jego miłość jest ponad wszelkie pojmowanie. On jest naprawdę twój. Radha jest prawdziwie twoja. Musisz w Nich tylko zawierzyć, aby przeżyć Ich Miłość. Nic więcej nie trzeba.

Fizyczne pożądania i przyjemności wzmagają pragnienia i spalają twoje serce. Miłość Kryszny cieszy serce i rozprowadza fale rozkoszy w całym ciele. Jest to radość rodząca się w sercu, rozwijająca się w sercu i żyjąca w sercu, ponieważ serce jest mieszkaniem Radha-Kryszna.

Jest to uczucie nie dające się zdefiniować. Jest to miłość bez granic. Jest to przyjemność bez ograniczeń, jest to nieskończone szczęście.

Posiada ono w sobie wszystko, czego dusza potrzebuje i jest to jedyna rzecz, której dusza zawsze pożądała.

Cały Duchowy fenomen wywodzi się z Radha będącej oryginalną formą 'Miłości', gdzie Kryszna jest jej pięknem. Sama Radha jest Kryszna lub też inaczej mówiąc Radha-Kryszna obydwoje są jednym. Nasze Vedy mówią "tasya ha vai dwai tanuh". a znaczy to: ta sama kierująca energia widziana jest w dwóch formach jako Radha i jako Kryszna.

Taka forma Boga uwielbiana jest tylko przez oddanych devotees. Alegoryzowanie, uznawanie za metaforę, intelektualizowanie, interpretacje formy gier (leela), lub zalet Radha-Kryszna to Duchowe przestępstwo. Wszystkie Ich zalety i cechy winny być zaakceptowane takimi, jakimi są, bez żadnych zmian.

Powab uroku Kryszny jest ciągle-nowy, ciągle-rosnący, a piękno Kryszna-miłości jest obezwładniające, bezgraniczne. Tak znana jest najwyższa energia nawet w Duchowym świecie.