Oświecenie

Oświecenie nazywane Gyan-Yog jest wynikiem całkowitego oddania się jednej absolutnej energii (non-dualistic devotion). Znaczy to, że devotee akceptuje tylko absolutną, bezosobową formę Duchowej Energii. Sam stara sie oczyścić swoje serce i pozbyć wszelkich przywiązań do tego świata. W dzisiejszym wieku, Kali Yug, jest to bardzo trudne, a praktycznie prawie niemożliwe zadanie (pamiętaj, każda emocja reprezentuje przywiązanie). Po wielu egzystencja tego typu medytacji (całkowitego oddania się), dusza łączy się z absolutem.
Aby otrzymać Duchową Miłość devotee akceptuje Osobową forme Boga i oddaje Mu swoją miłość. Medytuje nad Formą Boga i pragnie się z Nim spotkać. Po kompletnym oczyszczeniu serca dzięki pomocy Guru, devotee otrzymuje Łaskę od Boga w formie Jego Duchowej Miłości.
Różnica jest widoczna, w jednym osoba pragnąca oświecenia robi to dzięki swoim własnym siłom, w drugim, osoba prosi Boga o pomoc i oddaje Mu swoją miłość.
Te metody są dokładnie wytłumaczone przez wedy. Wedy nie ograniczają Boga do bezosobowej formy, lecz tłumaczą, że Bóg ma nieskończoną ilośc form z bezosobową włącznie.
Bóg jest na tyle wspaniały, że zawsze daje duszy to, czego dusza pragnie. Pragnienie musi być czyste i pochodzące z głębi serca. To może Ci dać. Zapytaj więc siebie co chcesz i jeżeli będzie to twoje jedyne absolutne marzenie, to je otrzymasz.
A propos, Bóg jest jeden.