Uroczystość poświęcona budowie Mandir

W sobotę 24 czerwca 2017r., o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczystość poświęcona budowie "Radha Govind Bhakti Yog Mandir"
Przy dźwiękach kapeli góralskiej „Porębiański Ród”, wśród której były osoby budujące Mandir, goście mogli zapoznać się z budową świątyni. Wewnątrz odbywała się prezentacja planów budowy, oraz wideo obrazujące planowany wystrój wnętrza budowli.
Następnie goście przeszli do ogrodu Ashram, gdzie kontynuowano spotkanie.
Przybyli na uroczystość: Sekretarz Gminy Wieliczka Pan Adam Panuś, Umash Nautyial Prezes Indyjsko – Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kultury, a ze Stanów Zjednoczonych Prezydent Radha Madhav Dham Divakari Devi oraz były Prezydent RMD Raj Goel. Gościliśmy devotis z USA i Europy, osoby bezpośrednio związane z budową Świątyni, przyjaciół i sąsiadów.
Po powitaniu gości Jadwiga Zielińska przekazała głos Diwakari Devi, która odśpiewała modlitwę, następnie przetłumaczoną na jęz. polski przez Prezesa ‘Fundacji Radha Govind’ Marka Pasulę. Dr Mark Pasula zwrócił się do gości z wystąpieniem, w którym przedstawił zarys historii i działalności organizacji Jagadguru Kripalu Parishat w Indiach oraz Radha Govind Society of Poland.
Na tym zakończyła się część oficjalna i obecni goście obejrzeli występ zespołów „Natrang” oraz „Natyalaya”, które dały pokaz indyjskiego tańca klasycznego oraz jogi.
Po występach był serwowany poczęstunek kuchni hinduskiej.

Galeria